Inteligentny dom

Inteligentny dom to, mówiąc najprościej, zaawansowane rozwiązania technologiczne, które poprawiają komfort życia domowników. Systemy i instalacje mogą obejmować sterowanie temperaturą (ogrzewanie i/lub chłodzenie), wentylację, rekuperację, systemy nawadniania, instalację elektryczną (automatyzacja włączania/wyłączania). Inteligentny dom to również szeroka oferta automatyki, która zagwarantuje mieszkańcom bezpieczny dom w nowoczesnym wydaniu – zabezpieczenia domu, sterowanie światłem podczas nieobecności, systemy alarmowe, monitoring domowy i wiele więcej.


System Loxone który oferujemy nie sprowadza się do zastąpienia włączników przyciskami w aplikacji. Loxone to system inteligentnego domu który uczy się sam i dopasowuje do Twojego rytmu dnia. Na jego podstawie zarządza światłem, ogrzewaniem, wentylacją, bezpieczeństwem, ogrodem i wielu niewymienionych tutaj kategorii.

Robert Skierski, Partner Loxone.

Życie w takim domu to wygoda i poczucie bezpieczeństwa – to przytulny dom, który współgra z mieszkańcami i odczytuje ich potrzeby, zanim zdążą o nich pomyśleć. Dobrze skonfigurowane i ustawione systemy wpisują się w tryb życia – kiedy wracasz z pracy, może czekać na ciebie oświetlony, podlany automatycznie ogród czy schłodzony klimatyzacją salon podczas letnich upałów. Możliwości są nieograniczone, a rozwinięta technologia wciąż gna do przodu, chcąc zagwarantować użytkownikom daleko idący relaks w mieszkaniu i komfortowy dom na miarę przyszłości.

Systemy oraz urządzenia dla inteligentnego domu instalować można oczywiście zarówno w obrębie domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Wyobraź sobie, że mieszkasz w domu, który wykonuje twoje polecenia zdalnie. Nie musisz być na miejscu i nie ma znaczenia, jak duża odległość dzieli cię od domu, przemyślana funkcjonalność pozwala sterować technologią z dowolnego punktu.

W obrębie dostępnych technologii, inteligentny dom może obejmować gniazdka elektryczne, ogrzewanie i chłodzenie – wraz z automatycznym pomiarem temperatury i dostosowaniem ustawień do preferencji użytkownika, zwiększające bezpieczeństwo czujniki (detektory dymu, gazu), sterowanie zewnętrznym i  wewnętrznym oświetleniem, a także szereg zabezpieczeń: alarmy do domu, kamery do monitoringu, czujniki ruchu, czujniki otwarcia okien oraz drzwi podczas nieobecności domowników i wiele więcej.


Inteligentny dom to nie tylko wygoda domowników, ale również daleko idące obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Robert Skierski, Partner Loxone

Dzięki technologiom, skonstruowanym zgodnie z ideą eko-trendów i z potrzeby poszukiwania optymalnych rozwiązań przy równoczesnym podnoszeniu komfortu funkcjonalnego – to rozwiązania, które pokochasz od razu!